Wiele trudności i wyzwań macierzyństwa.

Każda z matek na pytanie „jak wygląda macierzystwo?” odpowie bez zawahania „cudownie”. Tak, jest to cudowna część naszego życia. Cudowna, a zarazem jedna z trudniejszych. Część, która wywraca świat do góry nogami. Nie zawsze w pełni świadomie i przygotowane deydujemy się na tę rolę.
Każda z matek doskonale wie,że „matka” to nie tylko czasownik, to sposób bycia, pełna odpowiedzialność za drugiego człowieka, to codzienny obowiązek bycia w pełni gotową, silną, mimo zmęczenia, choroby, czy złego samopoczucia.
Większość przyzwyczajeń schodzi na drugi plan. Nierzadko na skutek nadmiernej próby sprostania wymaganiom jakie stawia nam społeczeństwo zaniedbujemy resztę naszego życia, pasji, samorealizacji, często też naszych relacji przyjacielskich, czy partnerskich. Macierzyśtwo stawia mnóstwo wyzwań, które można porównać do wspinania się na wielką górę. Brak czasu, nieustanny wir i natłok obowiązków, poprzez które oddajesz siebie kawałek po kawałku, mimo że robisz wszystko w zgodzie ze sobą. Pewnego dnia jednak budzisz się i dociera do Ciebie, że 20 lat swojego życia oddawałaś, by być okrzykniętą „matką roku”, zamiast brać życie garściami i żyć według własnych zasad.
A Ty, jesteś w pełni gotowa na podjęcie tej niesamowitej przygody życia, która pełna jest wyboistei drogi?

Artykuły które mogą cię zainteresować:

przerwanie ciąży
Aktualności

Piętno Kobiet

Jeżeli przerywanie ciąży jest sprzeczne z czyimiś przekonaniami moralnymi lub wiarą, nie musi on wcale poddawać się temu zabiegowi, ale

Czytaj więcej