Czym jest aborcja farmakologiczna ?

Aborcja farmakologiczna i tabletki poronne.

Aborcja farmakologiczna to przerywanie ciąży za pomocą środków farmakologicznych. Nazywa jest aborcją domową, ponieważ można ją wykonać zażywając tabletki poronne takie jak cytotec czy misoprostal. Tabletki te hamują rozwój zarodka, po zażyciu ich zażyciu dochodzi do krwawienia z dróg rodnych i wydalenia zarodka. Środki te znane są pod nazwą tabletki poronne.

 

Jak wygląda przebieg usuwania ciąży poprzez tabletki poronne?

Aborcja u każdej kobiety może przebiegać inaczej. Krwawienie może pojawić się pierwszej lub po drugiej dawce przyjęcia tabletki wczesnoporonnej.

Tabletki poronne mają swoje działanie do 12 tygodnia ciąży, jednak najbardziej skuteczna jest do 9 tygodnia.

Po usunięciu ciąży  krwawienie może utrzymywać się przez okres od 1 do 2 tygodni. Wszystko zależy od indywidualnego stanu zdrowia  kobiety czy długości ciąży. Ból który towarzyszy przy krwawieniu występuje o różnym nasileniu, może on być taki jaki odczuwa się przy co miesięcznej menstruacji do odczuwania bólu porodowego. Ustępuje po po padaniu środków przeciwbólowych i w momencie zmniejszania się krwawienia.

Oprócz krwi z organizmu wydalane są  również  kawałki nabłonka macicy. Okres gojenia się macicy możemy poznać po zmianie koloru wydzieliny z intensywnie czerwonego, poprzez brunatny aż po bezbarwny śluz.

 

 

Artykuły które mogą cię zainteresować:

przerwanie ciąży
Aktualności

Piętno Kobiet

Jeżeli przerywanie ciąży jest sprzeczne z czyimiś przekonaniami moralnymi lub wiarą, nie musi on wcale poddawać się temu zabiegowi, ale

Czytaj więcej