Podziel się swoją opinią i wiedzą na temat tabletek wczesnoporonnych – aborcji farmakologicznej.
Dzięki tobie inni będą mogli wyszukać więcej informacji na ten temat, tak jak kiedyś ty szukałaś.
Powiadomienia
Wszystko jasne

[Przyklejony] Kuracja "krok po kroku"

768 Posty
38 Użytkownicy
2 Lubię
7,590 Widok
(@zosiek212)
Registered Użytkownik
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 11
Temat startu  

OPIS SUBSTANCJI

Mifepristone (RU-486) należy do środków nowej generacji, których działanie polega na blokowaniu końcowych receptorów w tkankach wydzielających różne hormony. Gdy receptor taki zostanie zablokowany, wpływ hormonu, lub innych procesów zależnych od niego, zostaje przerwany lub zmieniony. RU-486 blokuje receptory końcowe wielu różnych tkanek, jednak jego głównym, najistotniejszym klinicznie działaniem, pozostaje blokowanie receptorów dla progesteronu Mizoprostol (substancja zawarta w leku Cytotec) - jest to syntetyczny analog prostaglandyny E1, stosowany jako lek w prewencji i leczeniu choroby wrzodowej żołądka. Inne zastosowanie tego leku znajdujemy w aborcji farmakologicznej. Wykazuje wysoką skuteczność w kombinacji z Mifepristone.

Uwaga! Zastosowanie powyższych substancji w sposób ukazany poniżej może przerwać ciąże.INSTRUKCJA ZAŻYCIA TABLETEK


Najpierw należy połknąć 1 tabletkę Mifepristone. Lek ten hamuje wytwarzanie progesteronu, hormonu odpowiedzialnego za utrzymanie ciąży.

Po około 24 godzinach należy umieścić 4 tabletki Misoprostolu pod językiem (Lek cytotec, 200mcg w tabletce) trzymać je tam do rozpuszczenia, ciągle przełykając ślinę. Gdy zostaną resztki z tabletek należy je połknąć.

Po 3,5 godzinach po rozpuszczeniu pierwszej dawki Misoprostolu, należy umieśćić następne
4 tabletki Misoprostolu pod językiem, i postępować analogicznie.

Po 3,5 godzinach po rozpuszczeniu drugiej dawki Misoprostolu, należy umieśćić ostatnie 4
tabletki Misoprostolu pod językiem.

Ważne jednak, by poczekać aż tabletki poronne przyjmowane w
drugim dniu rozpuściły się pod językiem (trwa to około 10 minut).

Uwagi i zalecenia

• Podczas użycia pierwszego leku (Mifepristone) można normalnie funkcjonować. Jeść, pić, pracować. Oczywiście z wyłączeniem alkoholu i tym podobnych. Nie podowuje ona odczuwalnego działania. Wszelkie ewentualne „bóle głowy” itp. Wynikają z niewskazanych nerwów wynikających z samego faktu przyjęcia leku.

• W drugi dzień kuracji należy zostać w domu. Podczas brania misoprostolu zalecamy leżeć, nie przeciążać się. 24 godziny to czas względny. Może być to 20 godzin a możebyć 26. Nic się nie stanie. Okres półtrwania mifepristonu w organizmie wynosi 16-48h.

• W przypadku silnego odruchu wymiotnego (lek jest niesmaczny) podczas rozpuszczania tabletek pod językiem, należy je połknąć. Można popić łykiem wody.

• Aby uniknąć wymiotów, nie należy podczas brania tabletek misoprostolu (drugiego leku) spożywać tłustych i ciężkich potraw, kawy, papierosów, wszystkiego co mogło by powodować odruch wymiotny.

• Każdy organizm jest inny i zareaguje inaczej, zalecamy jednak zjedzenie małego lekkiego śniadania (kanapka) przed stosowaniem misoprostolu około 3h wcześniej (po prostu nie na pusty żołądek).

• Krwawienie i objawy będą ustępowały po ostatniej dawce. Często zdarza się tak, że krwawienie będzie się utrzymywało jeszcze kilka dni.

• Po 2,3 dniach (i jak ustanie krwawienie) należy udać się na usg – kontrolnie, czy macica oczyściła się całkowicie. Po 48h leki nie będą wykrywalne. Lekarzowi mówimy, że się przeciążyliśmy i pojawiło się krwawienie. Czasami lekarz może zlecić badanie krwi.

• Gdyby misoprostol został wykryty w organizmie, (lekarz na pewno zapyta czy są przyjmowane jakieś leki) należy powiedzieć, że zażywa się jakieś tabletki na stawy, bo bolą, ale nie pamięta się nazwy. Bardzo dużo zwykłych leków nawet bez recepty jest zabroniona podczas ciąży, gdyż może doprowadzić do poronienia, toteż jest to dobre wytłumaczenie gdyby były zbędne pytania. Gdy jest wczesny tydzień można także mówić, że nie wiedziało się o ciąży.

Częste objawy przy kuracji (ustępują zazwyczaj po kilku lub kilkunastu
godzinach):

• bóle i zawroty głowy,
• zmienność nastrojów,
• bóle brzucha,
• nudności, bolesne i obfite miesiączkowanie,
• przesunięcie okresu (potem się reguluje)
• nadwrażliwość i bolesność piersi

ŚRODKI PRZECIWBÓLOWE, GDY PRZYJMUJEMY TABLETKI PORONNE:

• Podczas brania misoprostolu możemy sięgnąć po lek przeciwbólowy, gdy bóle są bardzo odczuwalne. Możemy zastosować paracetamol (nie rozrzedza krwi ani nie podrażnia żołądka) lub ketanol. (znikomy wpływ na rozrzedzenie krwi), ewentualnie diklofenak w dawce odpowiedniej dla swojej wagi i nasilenia bólu. Możemy zastosować ciepłe okłady na brzuch. Nie stosujemy aspiryny ani nospy podczas kuracji.

Temat został zmieniony 10 miesięcy temu przez Wolna Aborcja - Aneta

   
Cytat
(@Anonimowe)
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

Jak To? W zakładce kup zestaw, jest opisane zużyć 1 tabletki Mifepristonea a po 24h 2 tabletek Misoprostolu! A tutaj opisujecie że trzeba zażyć 4 tabletki Misoprostolu. To w końcu Ile?


   
OdpowiedzCytat
(@Anonimowe)
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

hmm no nie wiem - cos pokickales mi sie wydaje, spojrz:
http://9tygodni.pl/produkt/tabletki-poronne/

"JAK STOSOWAĆ TABLETKI WCZESNOPORONNE?
Zażywasz pierwszą z tabletek, zgodnie z instrukcją. Po 24 godzinach przyjmujesz pierwsze cztery tabletki z drugiego „zestawu”, a po kolejnych czterech godzinach następne cztery. I znowu po 4 godzinach ostatnie cztery sztuki tabletek. Ważne, by poczekać aż tabletki przyjmowane w drugim dniu rozpuściły się pod językiem (trwa to około 10 minut), podczas rozpuszczania się tabletek cały czas można przełykać ślinę. Po zastosowaniu wszystkich tabletek powinny rozpocząć się skurcze i krwawienia, powodujące przerwanie ciąży i oczyszczanie macicy (objawy te mogą wystąpić wcześniej)."

Dobrze jest napisane przeciez.


   
OdpowiedzCytat
(@Anonimowe)
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

opis się zgadza


   
OdpowiedzCytat
(@Anonimowe)
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

opis dawkowania jest jeden i jest skuteczny potwierdziłam to u lekarza


   
OdpowiedzCytat
(@Anonimowe)
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

Hej jestem miesiac po zabiegu udało sie byłam u ginekologa jest wszystko w porzadku tylko obawia mnie ból brzucha i krwawienie nie wiem czy mam się czego obawiać czy to już normalna miesiaczka. Poradzcie coś bo już sama nie wiem. Jakie są wasze doświadczenia??


   
OdpowiedzCytat
(@Anonimowe)
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

Czy stosował ktoś tabletki, przy torbieli jajnika? Wlansie się dowiedziałam, ze mam i nie wiem czy tabletki nie wpłyną na torbiel.


   
OdpowiedzCytat
(@Anonimowe)
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

Hej jest może ktoś kto dziś ma 2 dzień???


   
OdpowiedzCytat
(@Anonimowe)
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

Hej. Chce kupić ten zestaw. Ile czekalyscie na dostawę po zamówieniu. Jestem zdecydowana na przerwanie,im wcześniej tym lepiej..to sam początek..


   
OdpowiedzCytat
(@gosiadziobek)
Registered
Dołączył: 4 lata temu
Posty: 1
 

Hej dziewczyny,
Jestem już w 11 tygodniu tabletki mam w domu ale jestem w kompletnej rozsypce - nie wiem co robić. Najgorsze jest to że starałam sie o tą ciąże 8 miesiacy, pozniewaz balam sie ze nie bede mogla miec dzieci... PCOS, niedoczynnosc itd. Jednak teraz jak juz w niej jestem boje sie jak to bedzie czy dam rade czy to na pewno ten czas, czy pokacham i czy to dziecko bedzie szczesliwe. W lutym zaszlam w ciaze jednak pecherzyk byl pusty i musiala zostac usunieta w szpitalu - farmakologicznie. Niestety tabletki nie usunely wszystkiego i musialam byc lyzeczkowana. Dlatego boje sie podwojnie.. czy ktoras byla lub jest w podobnej sytuacji? Boje sie konsekwencji chyba bardziej tych odgórnych i że spotka mnie za to kara.. 😔


   
OdpowiedzCytat
(@Anonimowe)
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

Jeśli chodzi o czas dostawy to ja w sobotę zamawiałam.we wtorek dostałam maila ze do piątku paczka przyjdzie,a otrzymałam ja dzisiaj.tj czwartek.

O 20.00 wzielam pierwszą tabletkę.jutro idę do pracy,weekend mam wolny więc mogę działać z resztą tabletek,choć nie ukrywam mam strasznego pietra


   
OdpowiedzCytat
(@Anonimowe)
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

Gosiadziobek doskonale Cię rozumiem..ja też choruje na niedoczynność..Mam już dwoje wspaniałych dzieci i przyznaje nie chce więcej..teraz też jestem przed zastosowaniem tabletek..boję się i mam stresa czy wszystko pójdzie pomyślnie..natomiast Ty jeśli starałas się o dziecko i masz teraz wątpliwości to zastanów się jeszcze..teraz twoja ciąża może rozwijać się prawidłowo,jak piszesz to już 11 tydz więc już nie taki początek..(u mnie 5)..
Jedyna karą może być to że będziesz miała spore wyrzuty sumienia,tym bardziej jeśli się tyle starałas..a masz już dzieci czy to pierwsze ??? Ja jak wspomniałam mam dwójkę i trzeciego nie chce,nie teraz...


   
OdpowiedzCytat
(@Anonimowe)
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

Ja też w sobotę działam z resztą tabletek. Strasznie się boje


   
OdpowiedzCytat
(@Anonimowe)
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

Właśnie wzięłam pierwszą porcję tabletek...noc będę miała z głowy.trzymajcie kciuki bo cholernie się boje


   
OdpowiedzCytat
(@Anonimowe)
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

Wzięłam 1 tabletkę trzymajcie kciuki dziewczyny


   
OdpowiedzCytat
Strona 1 / 52
Podziel się :