Podziel się swoją opinią i wiedzą na temat tabletek poronnych.
Dzięki tobie inni będą mogli wyszukać więcej informacji na ten temat, tak jak kiedyś ty szukałaś.

Kuracja "krok po kr...
 
Powiadomienia
Wszystko jasne

[Przyklejony] Kuracja "krok po kroku"

1,000 Posty
75 Użytkownicy
2 Reactions
12.9 K Widok
(@zosiek212)
Registered Użytkownik
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 11
Temat startu  

OPIS SUBSTANCJI

Mifepristone (RU-486) należy do środków nowej generacji, których działanie polega na blokowaniu końcowych receptorów w tkankach wydzielających różne hormony. Gdy receptor taki zostanie zablokowany, wpływ hormonu, lub innych procesów zależnych od niego, zostaje przerwany lub zmieniony. RU-486 blokuje receptory końcowe wielu różnych tkanek, jednak jego głównym, najistotniejszym klinicznie działaniem, pozostaje blokowanie receptorów dla progesteronu Mizoprostol (substancja zawarta w leku Cytotec) - jest to syntetyczny analog prostaglandyny E1, stosowany jako lek w prewencji i leczeniu choroby wrzodowej żołądka. Inne zastosowanie tego leku znajdujemy w aborcji farmakologicznej. Wykazuje wysoką skuteczność w kombinacji z Mifepristone.

Uwaga! Zastosowanie powyższych substancji w sposób ukazany poniżej może przerwać ciąże.INSTRUKCJA ZAŻYCIA TABLETEK


Najpierw należy połknąć 1 tabletkę Mifepristone. Lek ten hamuje wytwarzanie progesteronu, hormonu odpowiedzialnego za utrzymanie ciąży.

Po około 24 godzinach należy umieścić 4 tabletki Misoprostolu pod językiem (Lek cytotec, 200mcg w tabletce) trzymać je tam do rozpuszczenia, ciągle przełykając ślinę. Gdy zostaną resztki z tabletek należy je połknąć.

Po 3,5 godzinach po rozpuszczeniu pierwszej dawki Misoprostolu, należy umieśćić następne
4 tabletki Misoprostolu pod językiem, i postępować analogicznie.

Po 3,5 godzinach po rozpuszczeniu drugiej dawki Misoprostolu, należy umieśćić ostatnie 4
tabletki Misoprostolu pod językiem.

Ważne jednak, by poczekać aż tabletki poronne przyjmowane w
drugim dniu rozpuściły się pod językiem (trwa to około 10 minut).

Uwagi i zalecenia

• Podczas użycia pierwszego leku (Mifepristone) można normalnie funkcjonować. Jeść, pić, pracować. Oczywiście z wyłączeniem alkoholu i tym podobnych. Nie podowuje ona odczuwalnego działania. Wszelkie ewentualne „bóle głowy” itp. Wynikają z niewskazanych nerwów wynikających z samego faktu przyjęcia leku.

• W drugi dzień kuracji należy zostać w domu. Podczas brania misoprostolu zalecamy leżeć, nie przeciążać się. 24 godziny to czas względny. Może być to 20 godzin a możebyć 26. Nic się nie stanie. Okres półtrwania mifepristonu w organizmie wynosi 16-48h.

• W przypadku silnego odruchu wymiotnego (lek jest niesmaczny) podczas rozpuszczania tabletek pod językiem, należy je połknąć. Można popić łykiem wody.

• Aby uniknąć wymiotów, nie należy podczas brania tabletek misoprostolu (drugiego leku) spożywać tłustych i ciężkich potraw, kawy, papierosów, wszystkiego co mogło by powodować odruch wymiotny.

• Każdy organizm jest inny i zareaguje inaczej, zalecamy jednak zjedzenie małego lekkiego śniadania (kanapka) przed stosowaniem misoprostolu około 3h wcześniej (po prostu nie na pusty żołądek).

• Krwawienie i objawy będą ustępowały po ostatniej dawce. Często zdarza się tak, że krwawienie będzie się utrzymywało jeszcze kilka dni.

• Po 2,3 dniach (i jak ustanie krwawienie) należy udać się na usg – kontrolnie, czy macica oczyściła się całkowicie. Po 48h leki nie będą wykrywalne. Lekarzowi mówimy, że się przeciążyliśmy i pojawiło się krwawienie. Czasami lekarz może zlecić badanie krwi.

• Gdyby misoprostol został wykryty w organizmie, (lekarz na pewno zapyta czy są przyjmowane jakieś leki) należy powiedzieć, że zażywa się jakieś tabletki na stawy, bo bolą, ale nie pamięta się nazwy. Bardzo dużo zwykłych leków nawet bez recepty jest zabroniona podczas ciąży, gdyż może doprowadzić do poronienia, toteż jest to dobre wytłumaczenie gdyby były zbędne pytania. Gdy jest wczesny tydzień można także mówić, że nie wiedziało się o ciąży.

Częste objawy przy kuracji (ustępują zazwyczaj po kilku lub kilkunastu
godzinach):

• bóle i zawroty głowy,
• zmienność nastrojów,
• bóle brzucha,
• nudności, bolesne i obfite miesiączkowanie,
• przesunięcie okresu (potem się reguluje)
• nadwrażliwość i bolesność piersi

ŚRODKI PRZECIWBÓLOWE, GDY PRZYJMUJEMY TABLETKI PORONNE:

• Podczas brania misoprostolu możemy sięgnąć po lek przeciwbólowy, gdy bóle są bardzo odczuwalne. Możemy zastosować paracetamol (nie rozrzedza krwi ani nie podrażnia żołądka) lub ketanol. (znikomy wpływ na rozrzedzenie krwi), ewentualnie diklofenak w dawce odpowiedniej dla swojej wagi i nasilenia bólu. Możemy zastosować ciepłe okłady na brzuch. Nie stosujemy aspiryny ani nospy podczas kuracji.

Temat został zmieniony 1 rok temu przez Wolna Aborcja - Aneta

   
Cytat
(@nowa1)
Registered
Dołączył: 2 miesiące temu
Posty: 11
 

@jaonaewa trzymam kciuki za Ciebie żeby się udało


   
OdpowiedzCytat
(@nowa1)
Registered
Dołączył: 2 miesiące temu
Posty: 11
 

@jaonaewa hey i jak u Ciebie ? Ja dostałam ponownego krwawienia od soboty. Schodzą.ze mnie skrzepy I dosyć obfite krwawienie


   
OdpowiedzCytat
(@jaonaewa)
Registered
Dołączył: 2 miesiące temu
Posty: 10
 

@nowa1 hej. Ja dziś miałam zrobić badanie ale niestety nie byłam w stanie rano podjechać do ośrodka więc jadę jutro. Ja kurację robiłam w środę zeszłego tygodnia to do dziś cały czas krwawie, tak powiedzmy jak na 3-4 dzień okresu. I też mam taki czas w ciągu dnia jakby mnie bolało tak na mocniejszy okres. Ciebie też pobolewa czy nie?


   
OdpowiedzCytat
(@nowa1)
Registered
Dołączył: 2 miesiące temu
Posty: 11
 

@jaonaewa w piątek myślałam że już koniec krwawienia bo praktycznie nic nie było ale w sobotę od rana zaczęły się znów skurcze i krwawienie. Skurcze utrzymują się do dzisiaj i krwawienie mam takie ze.co godzine musze zmieniac podpaski i  cały czas skurcze mam dosyć mocne.  Schodzą ze mnie skrzepy małe ale w ciągu dnia zdarzają się 2-3 duże. Jutro będę robić bthcg jak mi się uda. Ale nie mam już żadnych objawów ciąży. Tylko brzuch mam okropnie wzdęty


   
OdpowiedzCytat
(@jaonaewa)
Registered
Dołączył: 2 miesiące temu
Posty: 10
 

@nowa1 ja zrobiłam badanie. W zeszły poniedziałek miałam 10 571.770 kurację robiłam w środę a dziś mam 548,510 więc spadek jest ogromny bo do środy to pewnie było z 20 tys już. Czyli to tak musi wyglądać bo ja też mam skorcze codziennie i to najczęściej najmocniejsze q godzinach popołudniowych. Ja skoleji jeszcze piersi mam powiększone i czuję je ale brzuch mi spadł już w miarę. Mogę chyba śmiało powiedzieć, że się udało. W ciągu najbliższych dwóch tygodni chciałabym się udać do ginekologa. Zobaczymy, wolałabym żeby nie było już żadnych śladów ciąży.


   
OdpowiedzCytat
(@nowa1)
Registered
Dołączył: 2 miesiące temu
Posty: 11
 

@jaonaewa np to gratulacje w takim razie 🙂 ja zrobię jutro i zobaczę ale nmysle że też się udało  🙂


   
OdpowiedzCytat
(@jaonaewa)
Registered
Dołączył: 2 miesiące temu
Posty: 10
 

@nowa1 daj znać jak wyniki.


   
OdpowiedzCytat
(@bogna3)
Registered
Dołączył: 1 miesiąc temu
Posty: 3
 

Czesc dziewczyny, zamowilam leki, jestem w 13tc. Czy ktoras z Was robila to w takim etapie i moglaby podpowiedziec jak moglabym sie do tego przygotowac? Zjadaja mnie nerwy :/ Bede wdzieczna za kazda podpowiedz z waszej strony.


   
OdpowiedzCytat
(@nowa1)
Registered
Dołączył: 2 miesiące temu
Posty: 11
 

@jaonaewa u mnie też się udało, a dostałaś już pierwszy okres po kuracji??


   
OdpowiedzCytat
(@jaonaewa)
Registered
Dołączył: 2 miesiące temu
Posty: 10
 

@nowa1 Hej. Cieszę się i gratuluję ☺️ja dostałam w zeszły poniedziałek i jeszcze trwa 🤷 nigdy nie miałam tak długo. A ty dostałaś okres? Byłaś u ginekologa?


   
OdpowiedzCytat
Strona 67 / 67
Podziel się :