Funkcja globulek dopochwowych

Czy tabletki wczesnoporonne można aplikować dopochwowo?

Jak powszechnie wiadomo tabletki dopochwowe są środkami, które aplikuje się do środka pochwy. Mają bardzo szerokie zastosowania. Można używać ich jako środek ochronny, nawilżający, regenerujący, leczniczy, oraz antykoncepcyjny, czy też aborcyjny poprzez zastosowanie tabletek poronnych.

 

Działają miejscowo. Chronią rejony  kobiet przed wszelakimi problemami intymnymi. Ich efektywność jest wynikiem działania na środowisko wewnątrz pochwy. Leżąca pozycja jest najwłaściwszą aby włożyć globulkę poprawnie, szybko i bazpiecznie.

Kolejność działania:

1) Po oddaniu moczu dokładnie myjemy dłonie,

2)Myjemy okolice sromu pochwy

3)Kładziemy sie w pozycji leżącej na plecach

4)Preparat w postaci tabletki poronnej lub innej globulki wprowadzamy możliwie najgłębiej do pochwy.

6)Odczekujemy kilka chwwil zanim wstaniemy

Tabletki pororone (lek cytotec)  również nadaje się do stosowania dopochwowego.

Najczęściej stotuje się tą metodę, gdy metoda doustna z różych przyczyn nie jest możliwa, np odruch wymiotny od lekarstw. Było by jednak dobrze, aby kobieta miala już doświadczenie przy stosowaniu globulek dopochwowo. Czasmi zbyt płytkie jej umieszczenie, lub niewłaściwa pozycja może spowodować wypłynięcie substancji z pochwy. Leki poronne to środki chemiczne które rozpływają się tak samo pod językiem jak i w pochwie na skutek temperatury. Leki powinny rozpuścić się w około 10 minut od ich zaaplikowania. Jesli nie chcemy połykać tabletek lub rozpuszczać ich pod językiem jest to równie skuteczna metoda na wchłonięcie się tabletek poronnych. Tabletki poronne cytotec, zawierające misprostol jak wiadomo nie należą do najsmaczniejszych.

Artykuły które mogą cię zainteresować:

aborcja, tabletki poronne
Aktualności

Decyzja o aborcji

Znamy ludzi, którzy będąc przeciwnikami aborcji, złożyli się na zabieg przyjaciółki, samotnej matki dwóch synów. Znamy osobę, która mówiła, że

Czytaj więcej