Globulki dopochwowe czym są i jakie jest ich zastosowanie?

Czy tabletki poronne można użyć w ten sposób?

Jak ogólnie wiadomo środki dopochwowe są środkami, które aplikuje się do środka pochwy. Dzięki ich szerokim spektrum działania można ozywać ich jako środek ochronny, nawilżający, regenerujący, leczniczy, czy też antykoncepcyjny, czy też aborcyjny poprzez zastosowanie tabletek poronnych.

Działają miejscowo i chronią rejony intymne kobiet przed różnorakimi problemami. Ich efektywność jest wynikiem bezpośredniego oddziaływania na środowisko wewnątrz pochwy. Najlepszą pozycją by włożyć globulkę poprawnie i szybko jest pozycja leżąca. Po oddaniu moczu dokładnie myjemy okolicę sromu oraz dłonie, preparat w postaci tabletki lub globulki wprowadzamy możliwie najgłębiej do pochwy. Najlepiej palcem wskazującym. W czasie stosowania zalecane jest noszenie wkładek higienicznych by uniknąć zabrudzenia bielizny lub pościeli.

Tabletki pororone w postaci misoprostolu również nadają się do stosowania dopochwowego.  Dobrze było by gdyby kobieta miała już doświadczenie z taką aplikacją aby substancja tabletek poronnych nie wypłynęła na zewnątrz. Globulki są to środki chemiczne, które rozpuszczają się wewnątrz pochwy. Większość z nich rozpuszcza się w ciągu 10-15 minut od ich zaaplikowania. Jeśli wiemy, że mamy odruch wymiotny po zastosowaniu leków, jest do dobra alternatywa na przyjęcie środków. Tabletki poronne misoprostol jak powszechnie wiadomo nie są smaczne i często powodują odruch wymiotny.

Artykuły które mogą cię zainteresować: