O nas

O Wolna Aborcja

Idea działalności

Główną ideą naszej działalności jest niesienie pomocy w sytuacjach, które wymagają usunięcia niechcianej ciąży. Umożliwiając dostęp do zestawu oryginalnych leków poronnych. Wspieramy niezależność kobiet i dążymy do tego, aby mogły czuć się bezpiecznie.

Grupa Niezależnych Kobiet Wspierająca Inne Kobiety

Leki poronne i aborcja farmakologiczna

Aborcja w Polsce to temat, który wraca systematycznie, co jakiś czas wywołując ogromne emocje. W 2016 roku, kiedy polskie kobiety objął pomysł nowego, niezwykle restrykcyjnego projektu ustawy. Podjęliśmy decyzję o tym, aby rozszerzyć zasięg naszej działalności właśnie na Polskę.

Finalnie, do podpisania ustawy nie doszło, ale temat na tyle wstrząsnął środowiskiem kobiet, że budzi niepokoje do dzisiejszego dnia. Jakie będą dalsze działania polityków, tego nikt nie wie. Obserwując jednak to, co się dzieje wokół tematu aborcyjnego, temat legalizacji aborcji w Polsce staje się wątpliwy.

Kobiety na świecie mają nieograniczony dostęp do osiągnięć współczesnej farmakologii, a tym samym do bezpiecznej aborcji. Polskie prawo aborcyjne należy do najbardziej restrykcyjnych na świecie. W praktyce oznacza, że bezpieczna aborcja dla polskiej kobiety jest niedostępna.

Najczęściej wykonywany zabieg na świecie

Leki poronne opinie lekarzy

Idea działalności Stowarzyszenia jest odpowiedzią na potrzeby kobiet, które mają ograniczoną swobodę działania, a tym samym i podejmowania decyzji. Aborcja jest najczęściej wykonywanym zabiegiem medycznym na całym świecie. Mimo to wiele kobiet nie ma dostępu do bezpiecznej aborcji, która nie będzie ingerowała w ich życie i zdrowie. 

Doświadczenie, jakie zdobyliśmy na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, pozwala nam dostarczać skuteczne i oryginalne tabletki poronne do każdego miejsca w Europie. Celem naszej działalności jest przekazywanie informacji i wiedzy medycznej, a także pomoc w uzyskaniu dostępu do bezpiecznej, farmakologicznej aborcji, akceptowanej przez Światową Organizację Zdrowia.

tabletki wczesnoporonne, tabletki poronne zamów, tabletki poronne sklep, tabletki poronne forum, tabletki poronne do 10 tygodni, tabletki poronne, tabletki na poronienie, tabletki aborcyjne, tabletka poronna, środki poronne, pigułki wczesnoporonne, pigułki poronne, Mizoprostol, leki poronne, czy ginekolog przepisze tabletki poronne, Cytotec, aborcja forum, aborcja farmakologiczna, tabletki poronne bez recepty, pigułka aborcyjna, legalna aborcja, aborcja mizoprostol, aborcja cytotec, Mifepristone, aborcja Mifepristone, antykoncepcja awaryjna, tabletka wczesnoporonna, tabletki usuwanie ciąży, tabletki poronne cena, pomoc w aborcji

Każdego roku ponad 40 milionów kobiet decyduje się na aborcję. W krajach, w których aborcja jest niedostępna, kobiety poddają się zabiegom prowadzonym przez niedoświadczonych lekarzy, bądź osoby, które w ogólne nie mają odpowiednich uprawnień. Często sięgają też po nieoryginalne tabletki poronne (leki poronne). Skutki takich działań mogą być tragiczne. Statystyki światowe są druzgocące. W wyniku powikłań proaborcyjnych co 15 minut kobieta traci życie.

Organizacja podejmuje działania zmierzające do zmniejszania skali tego problemu, umożliwiając dostęp do bezpiecznych leków poronnych. Dzięki nim każda kobieta w Europie może w warunkach domowych przeprowadzić bezpieczny zabieg usunięcia ciąży, bez konieczności ingerencji niebezpiecznego podziemia aborcyjnego.

Polska – kraj trzeciego świata?

Aktualny stan prawny regulujący aborcję w Polsce nie daje kobietom prawa wyboru i szansy samodzielnego podejmowania decyzji. Temat aborcji w Polsce reguluje ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z dnia 7 stycznia 1993 roku. Zgodnie z jej zapisami legalnej aborcji kobieta może się poddać tylko w narzuconych przez prawo przypadkach.

Pierwszy dotyczy ciąży będącej zagrożeniem dla zdrowia lub życia matki. Decyzja w tym przypadku należy do lekarza, a sama aborcja może być przeprowadzana w każdym okresie trwania ciąży. 

Drugi przypadek umożliwia przeprowadzenie aborcji, jeśli istnieją przesłanki pozwalające stwierdzić ciężkie, nieodwracalne upośledzenia płodu lub nieuleczalne choroby zagrażające jego życiu. Ciąża może być usunięta w ciągu pierwszych 20 tygodni. 

Trzeci i ostatni przypadek legalnej aborcji dotyczy sytuacji, w których ciąża jest efektem czynu zabronionego (gwałtu, aktu kazirodczego, czy stosunku płciowego z osobą poniżej 15 roku życia). Sytuacja taka wymaga potwierdzenia przez prokuratora, z tego powodu kobieta wcześniej musi zgłosić, traumatyczne dla niej zdarzenie odpowiednim organom. W tym przypadku ciąża może być usunięta w ciągu pierwszych 12 tygodni.

Niestety konsekwencje zapisów w ustawach ponoszą nie lekarze, nie politycy, ale kobiety, u których niechciana ciąża niesie skutki na całe przyszłe życie

Wielomiesięczna działalność Organizacji, a także praca i zaangażowanie wielu osób, które chcą nieść pomoc kobietom, pozwala nam dzisiaj wysłać paczkę z pełnowartościowym, bezpiecznym lekiem poronnym w każde miejsce w Europie. 

Cała procedura niesie ze sobą 100% gwarancję dostarczenia przesyłki w określonym z góry czasie bez ryzyka, że nie zostanie ona dostarczona.