Właściwości tabletki Mifepristone RU-86,

Jest związkiem chemicznym z grupy sterydów, pochodną noretysteronu i wytwarzaną syntetycznie. Mifepristone odpowiada za blokowanie działania żeńskiego hormonu ciążowego, progesteronu oraz zapobiegania rozwojowi zarodka ludzkiego. 

Jak więc będzie wyglądać aborcja chemiczna z użyciem tabletek poronnych? 

Aborcja medyczna to metoda stosowana tylko we wczesnych stadium ciąży, tj. do 7-8 tygodnia. Pierwszym krokiem jest zażycie tabletek RU-86, które zawierają ok 200, 400 lub 600 mg Mifepristone. Stosowanie tej pigułki aborcyjnej prowadzi do zahamowania wzrostu płodu. Preparat zabija nowe życie stworzone w łonie matki. W 3-5% przypadków martwe zarodki są jednocześnie wydalane z ciała kobiety.

Drugi etap aborcji chemicznej polega na zastosowaniu preparatu o nazwie Mizoprostol. 

Mizoprotol to syntetyczny analog prostaglandyny, stosowany także w wielu krajach jako lek w zapobieganiu i leczeniu choroby wrzodowej żołądka. Mizoprostol jest produkowany  przez amerykańską firmę farmaceutyczną Pfizer / Pharmacia pod nazwą handlową Cytotec. Jeżeli po zażyciu leku poronnego zarodek ludzki nie został usunięty, to trzy dni po zastosowaniu RU-86 kobieta powinna przyjąć tabletkę zawierającą 400 mcg Mizoprostolu. Płód zostanie usunięty z ciała matki. 

Jak działa te TABLETKI? 

Mizoprostol indukuje skurcze macicy w celu wydalenia martwych embrionów. Dwa tygodnie po zażyciu Misoprostolu powinnaś udać się do ginekologa, aby sprawdzić, czy nie ma martwych embrionów. Badania przeprowadzone w kilku krajach wykazały, że od 5 do 8% kobiet po aborcji chemicznej poddaje się również abrazji jamy macicy w celu usunięcia fragmentów zarodka.

Działanie tabletki RU-486 ma charakter typowo aborcyjny i nazywana jest pigułką aborcyjną.

Artykuły które mogą cię zainteresować: